Loading
marzec 27, 2019

II Konferencja „Energetyka Odnawialna w branży Wodociągowo-Kanalizacyjnej” Karpacz 2019

Możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii w branży WOD-KAN oraz ich dofinansowanie w nowej perspektywie środków UE tematem II Konferencji „Energetyka Odnawialna w branży Wodociągowo-Kanalizacyjnej”, która odbędzie się 9-10 maja 2019 w Hotelu Artus w Karpaczu.

2 dni, 3 sesje i praktyczne warsztaty.

1. EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA, ELEKTROWNIE FOTOWOLTAICZNE I POMPY CIEPŁA 
2. ASPEKTY PRAWNO – FINANSOWE SZANSE I ZAGROŻENIA WYKORZYSTANIA OZE  
3. ELEKTROWNIE FOTOWOLTAICZNE DOBRE PRAKTYKI I PERYSPEKTYWY ROZWOJU 

Warsztaty z zakresu fotowoltaiki w oparciu o praktyczne przykłady następujących obiektów: 
– stacja uzdatniania wody, 
– oczyszczalnia ścieków,
– przepompownia wody.

Podczas konferencji, eksperci z poszczególnych dziedzin podzielą się wiedzą i doświadczeniem, odpowiedzą na  pytania, pomagając rozwiązywać kluczowe dla branży problemy.

Dlaczego jeszcze warto?

Obecnie w Polsce obserwujemy światowy trend, gdzie coraz większą uwagę przywiązuje się do wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Dla Polski jest to szczególnie ważne w okresie znaczących możliwości dofinansowania działań innowacyjnych i OZE w nowej perspektywie środków UE. Dzięki odpowiednim systemom wsparcia, które obecnie są uruchamiane, to elektrownie fotowoltaiczne już w najbliższych latach staną się dużym wsparciem dla branży wod -kan w zakresie zarówno obniżenia kosztów eksploatacji, jak
i dodatkowych korzyści.

Kluczem w tym wypadku jest przemyślane wykorzystanie energetyki słonecznej dzięki czemu możemy znacznie obniżyć koszty funkcjonowania stacji uzdatniania wody, oczyszczalni ścieków i innych obiektów wod – kan. Istotne jest, że inwestycja ta mimo zwiększenia amortyzacji, dzięki obniżeniu kosztów energii, nie wpływa negatywnie na taryfę. Dodatkowym atutem jest budowa wśród mieszkańców, wizerunku przedsiębiorstwa, jako miejsca innowacyjnego, otwartego na nowe i nowoczesne rozwiązania, których celem jest nie tylko redukcja kosztów energii, ale również troska o środowisko, w którym żyjemy.

Zapraszamy serdecznie do udziału, wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów.

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona.

Formularz zgłoszeniowy: tutaj

Program konferencji: tutaj

Organizator:  Centrum Energetyki Odnawialnej Uniwersytetu Zielonogórskiego, Dolnośląski Klaster Energii Odnawialnej w Świdnicy

Kontakt: info@centrumenergetyki.com.pl  Tel. 68 352 01 01

Patronat Honorowy Marszałka Województwa Lubuskiego

Patronaty: WFOŚiGW w Zielonej Górze, WFOŚiGW we Wrocławiu, Uniwersytet Zielonogórski, Lubuskie Forum Wodociągowe, Dolnośląskie Forum Wodociągowe, Stowarzyszenie Wodociągi Wielkopolskie, Stowarzyszenie Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe.

Patronat medialny: GLOBEneriga