Loading
cze 18, 2015

Praktyczne spotkania sfery nauki z przedsiębiorcami.

Współpraca placówek naukowych i przedsiębiorstw jest jednym z podstawowych warunków rozwoju gospodarki. Dlatego dziś w Centrum odbyło się spotkanie, które zainicjowało cykl praktycznych spotkań sfery nauki z przedsiębiorcami.

Przedsiębiorcy zgłosili chęć, by budować relacje na bieżąco, by tworzyć przestrzeń do dzielenia się doświadczeniem, wymiany poglądów i wzajemnych inspiracji. Gospodarzem spotkania był prof. dr hab. inż. Marian Miłek Dyrektor Instytutu Politechnicznego Rektor – elekt PWSZ w Sulechowie, który przybliżył przedsiębiorcom sytuacje i rynek OZE w Polsce.

Na postawione pytanie „Czy warto inwestować w odnawialne źródła energii?” odpowiadali eksperci i praktycy dr inż. Grzegorz Kobyłecki z Instytutu Politechnicznego oraz prezes Centrum Energetyki Odnawialnej PWSZ w Sulechowie mgr inż. Radosław Grech.

Przedsiębiorcy zainteresowani byli praktycznymi i realnymi możliwościami wykorzystania i wdrożenia odnawialnych źródeł energii w obszarach swojej działalności oraz biznesowym uzasadnieniem takich działań.

W Centrum od 3 lat wspieramy przedsiębiorców wiedzą, doświadczeniem i infrastrukturą. Gotowe procedury i narzędzia w dużej mierze przyczyniają się do budowania innowacyjności i przewagi konkurencyjnej firm, które skorzystały z potencjału ośrodka i jego kadry.