Loading
wrz 10, 2015

Forum OZE Energia w gminie – relacja

10 września 2015 w Centrum Energetyki Odnawialnej PWSZ w Sulechowie odbyło się ogólnopolskie forum „Energia w Gminie” organizowane przez lidera w branży – wydawnictwo Globenergia oraz Centrum Energetyki Odnawialnej. Na forum skierowane było do samorządów lokalnych i inwestorów zainteresowanych nowymi technologiami, poruszało temat Odnawialnych Źródeł i Podczas spotkań, eksperci z poszczególnych dziedzin dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z zainteresowanymi, odpowiadając na liczne pytania i pomagając rozwiązywać kluczowe dla gmin problemy. Forum cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, w dyskusji wzięło udział ok 80 osób w tym ponad 50ciu reprezentantów gmin i samorządów. Fakt ten świadczy o potrzebie branżowych spotkań środowiska ekspertów, firm oraz lokalnych samorządów. Kolejne forum już za rok, oczywiście w Centrum Energetyki Odnawialnej, które od lat wspiera samorządowców w opracowywaniu nowoczesnych planów energetycznych.

Nie można się rozwijać nie współpracując.

10 września 2015r podczas Forum „Energia w Gminie” działania Centrum Energetyki Odnawialnej, cenne doświadczenie kadry naukowej oraz możliwości infrastruktury badawczej, docenił lider w branży firma Viessmann Polska dołączając do grona oficjalnych partnerów CEO. List intencyjny podpisał uroczyście prezes Centrum Energetyki Odnawialnej Radosław Grech oraz Witold Sułkowski dyrektor Viessmann Polska. Panowie zadeklarowali wspólną pracę nad nowymi technologiami, propagowaniu idei odnawialnych źródeł energii oraz promocji innowacyjnych rozwiązań.

Centrum Energetyki Odnawialnej zmienia rynek.

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca realizacji voucherów realizowanych w ramach projektu „Voucher na innowacje”. 11 gotowych do wdrożenia produktów, w większości poddanych ochronie patentowej, we wrześniu opuści Centrum Energetyki Odnawialnej, by udowodnić, iż można połączyć innowacyjną myśl technologiczną polskiego przedsiębiorcy z realizacją opartą na rzetelnych badaniach naukowych i doprowadzić do jej komercjalizacji.
Mobilne laboratorium, edukacyjna pompa ciepła, system plug and play CEOHYBRID BOX, designerskie urządzenia grzewcze, ekowiata, systemy akumulacji energii to tylko z parę z 11 produktów i usług, które postały w CEO. Żaden z produktów nie obejmuje rutynowych i okresowych zmian już istniejących produktach, cześć z nich wybiega nawet poza obszar energetyki odnawialnej, w ten sposób Centrum Energetyki Odnawialnej udowadnia, iż innowacja to efekt synergii.