Loading
paź 13, 2014

Centrum Energetyki Odnawialnej - EKOODPOWIEDZIALNI W BIZNESIE.

Od 2011 roku firma ABRYS, właściciel portalu Ecomanager.pl, organizuje prestiżowy konkurs EKOODPOWIEDZIALNI W BIZNESIE, w którym oceniane są inicjatywy przedsiębiorstw minimalizujące wpływ wytwarzanych produktów na środowisko. Jedną z kategorii, w której przyznawana jest nagroda to kategoria „Przedsiębiorstwo”, w ramach której nagrodzone zostają firmy, które w 2013 r. zrealizowały proekologiczne przedsięwzięcia oraz prowadziły politykę społecznej odpowiedzialności uwzględniając w swoich działaniach CSR.

Wśród uczestników poprzednich edycji znaleźli się m.in. Danone, ZEW Niedzica, Carlsberg Polska, Unilever, Mazowiecka Spółka Gazownictwa oraz PKN Orlen, LOTOS i Dolina Nidy. W tym roku wyróżnienie w tej właśnie kategorii trafiła w nasze ręce :).

W poniedziałek, 13 października br., w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczysta Gala Kongresu ENVICON. Uroczystość poprowadził znany prezenter telewizyjny, Marcin Prokop. Podczas Gali miało miejsce rozdanie najbardziej wyczekiwanych i prestiżowych nagród w konkursach organizowanych przez wydawnictwa Abrys. Podczas Gali, rozstrzygnięto organizowane przez wydawnictwa Abrys konkursy – Gmina z Misją, Ekoodpowiedzialni w Biznesie – w dwóch kategoriach konkursowych „Przedsiębiorstwo”, w której to kategorii Centrum Energetyki Odnawialnej dostało wyróżnienie oraz kategorii „Innowacje Środowiskowe”.

Przyznano również tytuł Dyrektora Roku i Promotora Energetyki Odnawialnej. W konkursie o Puchar Recyklingu wręczono cztery Puchary Recyklingu oraz najbardziej prestiżową nagrodę – Tygrysa Recyklingu. Uhonorowano także laureatów w konkursie „Nagroda Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki” w dwóch kategoriach – „Osobowość” i „Dziennikarz”. Tego wieczoru zostały również przyznane certyfikaty EMAS. Wieczór uświetnił występ Małgorzaty Ostrowskiej.